Pokrývání polykarbonátem

5. 4. 2018
Pokrývání polykarbonátem

Dutinkový polykarbonát,  moderní alternativa klasických krytin.

Máte postavenou pergolu nebo altán a nevíte jak stávající stavbu zastřešit, aniž by jste přišli o světlost v místě zastřešení? Dutinkový polykarbonát vyniká svojí světelnou propustností při zachování maximálního komfortu proti dešti a slunci.

Další výhodou je snadná možnost formátování desek na požadovanou velikost, nicméně varianta zastřešení je finančně náročnější, často z důvodů velkých prořezů polykarbonátu.

Proto nabízíme možnost nového rozložení krokví, případné dodání chybějících, aby splňovaly co možná nejlépe řezný plán polykarbonátových desek. Tímto způsobem, jsme schopni snížit prořez přebytečného polykarbonátu a tím pádem snížit výslednou cenu za materiál až o 40%.

Standartně používáme polykarbonát tl. 10 a 16 mm ve třech barevných provedeních, čirý, kouřový a opál.

K utěsnění otevřených komůrek používáme na nepohledových stranách paropropustnou pásku a na pohledových stranách hliníkové ukončovací profily ve tvaru U nebo F v imitaci světlého nebo tmavého dřeva. Na překrytí a uchycení polykarbonátu používáme hliníkové lišty s pryžovým těsnění tl. 60 mm, taktéž v imitaci dřeva.

Z estetických a praktických důvodů doporučujeme našim zákazníkům na dřevěné konstrukce používat kouřový polykarbonát, který lépe splývá s dřevěnou konstrukcí a nepůsobí přehnaně umělým dojmem.