Dřevěné pergoly

5. 4. 2018
Dřevěné pergoly

Dřevěné pergoly poskytují uživateli spoustu výhod.

Z kousku zahrady nebo terasy Vám dřevěná pergola vytvoří nové příjemné místo na čerstvém vzduchu, kde můžete pracovat i odpočívat. Dopoledne ji můžete změnit ve venkovní dětský pokoj, odpoledne ve vzdušnou kavárnu nebo jídelnu a večer v otevřenou zahradní restauraci s grilem.

Pergoly vyrábíme volně stojící, nebo kontaktní s domem. Veškeré stavby provádíme na zakázku.

Materiál používaný na konstrukci pergoly

Co se týče konstrukce, používáme KVH, na pozednice DUO certifikované hranoly.
KVH profily jsou čtyřstranně hoblované a mají sražené hrany. Profily jsou technicky vysušeny na vlhkost 15 ± 3 %.
Za účelem minimalizace deformací dřeva a s ní souvisejících negativních důsledků v podobě sesychání, kroucení, bobtnání a praskání,
byl pro KVH stanoven požadavek na vlhkost 15 ± 3 %. Tato hodnota je v průběhu výroby trvale kontrolována.
Při uvedené vlhkosti je dřevo přirozeně chráněno proti napadení dřevokaznými škůdci.

Snažíme se o co nejmenší narušení přírodního vzhledu stavby, proto nepoužíváme spojovací plechy ani nevzhledné závitové tyče, vše se snažíme řešit minimálním počtem opticky přijatelnějších kvalitních tesařských vrutů.

Zastřešení dřevěných pergol

Provádíme pokrytí lehkými střešními krytinami, plechovou imitací tašek, asfaltovým šindelem nebo dutinkovým polykarbonátem.

Jako střešní krytinu nejčastěji používáme kvalitní asfaltový šindel IKO Xpress, pro nižší sklon střechy IKO Xtremejedná se o šindele prémiové kvality obsahující skelné vlákno, které zaručí minimální životnost střechy přes 30 let.

Při pokrývání plechem používáme kvalitní střešní krytinu od českého výrobce Satjam.

Součástí pokrývání plechem nebo šindelem je záklop (pohledová spodní část střechy). Na záklop střechy používáme smrkové palubky tl.19 mm, AB jakost. Při pokrývání plechem i šindelem používáme oplechování i okap v barvě střechy.

Pokrývání polykarbonátem provádíme podle velikosti a sklonu střechy dutinkovým polykarbonátem zpravidla tl.10 nebo 16 mm, používáme kvalitní dutinkový polykarbonát od předních českých dodavatelů Zenit, Multiplast, Lexan. Polykarbonát požíváme nejčastěji v kouřové barvě, čirý nebo opál. K ukončení a uchycení polykarbonátu používáme originální hliníkové profily a lišty s pryžovým těsněním v přírodní (stříbrné barvě) nebo imitace tmavého a světlého dřeva.

Kotvení provádíme do předem připravených betonových patek na stavitelné patky M24.