Dřevěné pergoly

5. 4. 2018
Dřevěné pergoly

Dřevěné pergoly poskytují uživateli spoustu výhod.

Z kousku zahrady nebo terasy Vám dřevěná pergola vytvoří nové příjemné místo na čerstvém vzduchu, kde můžete pracovat i odpočívat. Dopoledne ji můžete změnit ve venkovní dětský pokoj, odpoledne ve vzdušnou kavárnu nebo jídelnu a večer v otevřenou zahradní restauraci s grilem.

Pergoly vyrábíme volně stojící, nebo kontaktní s domem.

Materiál používaný na konstrukci pergoly

Naše srdcová záležitost je klasické smrkové hoblované dřevo, které více pracuje a praská , ale na druhou stranu má své nezaměnitelné kouzlo.

Používáme také KVH konstrukční dřevo (konstrukční dřevo spojované na cinkované ozuby, vlhkost dřeva 15% +-3%) které má lepší tvarovou stálost a méně praská.

Pokud chcete nevšední pergolu, jsme schopni navrhnout a realizovat obloukové části konstrukce (krokve, zavětrování, aj.) ze smrkového lepeného lamelového dřeva.

Každý použitý materiál má svoje výhody a nevýhody, záleží na přání a nárocích zákazníka.

Zastřešení dřevěných pergol

Pergoly lze zastřešit různými způsoby od klasických neprůhledných taškových nebo šindelových pobitých střech až po moderní průsvitné materiály. Výběr vhodného zastřešení pergoly je vhodné posuzovat zejména s ohledem na okolní zahradu a podle nároků na světelné podmínky.

Provádíme pokrytí  plechem, bonským šindelem nebo dutinkovým polykarbonátem.

Pokrytí plechem zpravidla provádíme na laťový rošt, pokud je malý sklon střechy, používáme plné podbití hoblovanými falcovanými deskami tl.21mm.

Při pokrývání bonským šindelem provádíme záklop. Na záklop střechy používáme standardně smrkové, hoblované, falcované desky tl.21mm , nebo smrkové palubky tl.19 mm AB jakost. Při pokrývání trapézovým plechem i šindelem používáme originální oplechování v barvě střechy.

Pokrývání polykarbonátem provádíme podle velikosti a sklonu střechy dutinkovým polykarbonátem zpravidla tl.10 nebo 16 mm, používáme kvalitní dutinkový polykarbonát od předních českých dodavatelů Zenit, Multiplast,Lexan. Polykarbonát je nejčastěji v čiré, kouřové nebo opálové barvě. K ukončení a uchycení polykarbonátu používáme originální hliníkové profily a lišty s pryžovým těsněním v přírodní (stříbrné barvě) nebo imitace tmavého a světlého dřeva.

Použitím klasických neprůsvitných střešních krytin se ochudíme o podstatnou část přirozeného denního světla.Použijeme-li moderní materiály jako polykarbonát zachováme vzdušnost a dostatek denního světla i při zachování vysokých nároků na ochranu před deštěm.

Kotvení provádímě buď do předem připravených betonových patek,  nebo kotvíme na originální zemní vruty Krinner, které instalujeme první den realizace zakázky.

Každý z materiálů má svoje výhody i nevýhody. Kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme.