Garážová stání

5. 4. 2018
Garážová stání

Přístřešky na auta jsou dostupný prvek komfortu vašeho bydlení.

Krytá dřevěná garážová stání pro auta představují cenově dostupný, účinný a moderní způsob ochrany vašeho automobilu před nástrahami počasí.

Vyrábíme přístřešky pro auta na jedno, dvě i více aut. Veškeré realizace provádíme na zakázku.

Výhody přístřešku na auto

Díky nulové údržbě, dlouhé životnosti a snadnému sladění s jakoukoliv architekturou jsou velice populární dřevěné přístřešky na auta, neboli garážová stání. Dřevěné stání na auta je možné kdykoliv doplnit o boční zakrytí v jakékoliv kombinaci ať už dřeva, polykarbonátu.

Vyrábíme garážové stání na míru. Garážové stání se sedlovou, valbovou nebo pultovou střechou. 

Konstrukce garážového stání

Co se týče konstrukce, používáme KVH certifikované hranoly.
KVH profily jsou čtyřstranně hoblované a mají sražené hrany. Profily jsou technicky vysušeny na vlhkost 15 ± 3 %.
Za účelem minimalizace deformací dřeva a s ní souvisejících negativních důsledků v podobě sesychání, kroucení, bobtnání a praskání,
byl pro KVH stanoven požadavek na vlhkost 15 ± 3 %. Tato hodnota je v průběhu výroby trvale kontrolována.
Při uvedené vlhkosti je dřevo přirozeně chráněno proti napadení dřevokaznými škůdci.

Snažíme se o co nejmenší narušení přírodního vzhledu stavby, proto nepoužíváme spojovací plechy ani nevzhledné závitové tyče, vše se snažíme řešit minimálním počtem opticky přijatelnějších kvalitních tesařských vrutů.

Zastřešení přístřešků na auta

Přístřešek na auta lze zastřešit různými způsoby od klasických neprůhledných taškových nebo šindelových pobitých střech až po moderní průsvitné materiály.

Provádíme pokrytí plechem, asfaltovým šindelem.

Provádíme pokrytí lehkými střešními krytinami, plechovou imitací tašek, asfaltovým šindelem nebo dutinkovým polykarbonátem.

Součástí pokrývání plechem nebo šindelem je záklop (pohledová spodní část střechy). Na záklop střechy používáme smrkové palubky tl.19 mm, AB jakost. Při pokrývání plechem i šindelem používáme oplechování i okap v barvě střechy.

Pokrývání polykarbonátem provádíme podle velikosti a sklonu střechy dutinkovým polykarbonátem zpravidla tl.10 nebo 16 mm, používáme kvalitní dutinkový polykarbonát od předních českých dodavatelů Zenit, Multiplast. Polykarbonát je nejčastěji v čiré, kouřové nebo opálové barvě. K ukončení a uchycení polykarbonátu používáme originální hliníkové profily a lišty s pryžovým těsněním v přírodní (stříbrné barvě) nebo imitace tmavého a světlého dřeva.

Kotvení provádíme do předem připravených betonových patek na stavitelné patky M24,  okrajově kotvíme na originální zemní vruty Krinner.

Rozměry, tvar a vzhled přístřešku na auta jsme schopni přizpůsobit přáním zákazníka.