Dřevěné altány

5. 4. 2018
Dřevěné altány

Dřevěný altán je důležitým prvkem zahradní architektury.

Je variantou vzdušného zahradního domku. Varianty velikostí, konstrukcí a uspořádání se mohou lišit, záleží na stylu zahrady a koloritu okolí. Altán je příhodným místem k tvůrčí činnosti v deštivém či parném letním období a zároveň poskytuje klid a pohodu. Pro zvýšení komfortu je možné altán opatřit bočním zakrytím ať už ve formě průhledných, klasických nebo ozdobných bočnic.

Dřevěné altány vyrábíme podle přání zákazníka čtvercové, mnohostranné i atypické.

Konstrukce dřevěného altánu

Na výrobu altánů používáme KVH hranoly (konstrukční dřevo spojované na cinkované ozuby), nebo smrkové dřevo, již částečně přírodně vysušené a mimostředové, abychom minimalizovali tvarové změny v průběhu času. Veškerý pohledový materiál na výrobu altánu je hoblován. Snažíme se o co nejmenší narušení přírodního vzhledu stavby, proto nepoužíváme spojovací plechy a nevzhledné závitové tyče, vše se snažíme řešit minimálním počtem opticky přijatelnějších vrutů.

Střešní krytina

Jako střešní krytinu nejčastěji používáme bonský šindel, jako záklop nejčastěji používáme smrkové palubky 19 mm AB jakost, nebo hoblované, falcované desky, podkladní lepenku a asfaltový šindel jehož největší výhodou je rozměrová variabilita pro atypické střechy. Jako oplechování používáme originální oplechování od firmy Brons v barvě střechy.

Další možností pokrytí je dutinkový polykarbonát který vyniká svojí světelnou propustností při zachování maximálního konfortu proti dešti a slunci. Standartně používáme polykarbonát tl. 10 a 16 mm ve třech barevných provedeních, čirý, kouřový a opál. K utěsnění otevřených komůrek používáme standartně u dřevěných altánů na nepohledových stranách paropropustnou lepící pásku a na pohledových stranách hliníkové ukončovací profily ve tvaru U nebo F v přírodní barvě (stříbrná) nebo imitace světlého a tmavého dřeva. Na překrytí a uchycení polykarbonátu používáme hliníkové lišty s pryžovým těsnění tl. 60 mm, taktéž v přírodní barvě, nebo imitace dřeva.

Typů a vzhledů altánů je nepřeberné množství, a záleží opravdu na představě a přání zákazníka, pro lepší představu jsme schopni vytvořit 3D model.

Ke každému typu provedení si můžete objednat nátěr v odstínu dle Vašeho výběru.

Kotvení provádímě buď do předem připravených betonových patek,  nebo kotvíme na originální zemní vruty Krinner, které instalujeme první den realizace zakázky.

Rádi s Vámi probereme detaily, kontaktujte nás.